CGS - Skate parkų projektavimas ir statyba

Riedučių, riedlenčių, paspirtukų ir bmx dviračių parkai

Skate parkas – rekreacinė sporto erdvė skirta riedučių, riedlenčių, paspirtukų ir bmx dviračių sportui kurios pagrindinis tikslas – suteikti saugias sąlygas ekstremaliam sportui bei efektyviam jo išnaudojimui.

Nors kiekvienas važinėja pagal savo individualų braižą, šias sporto šakas, kaip ir parkus, galima suskirstyti į tris pagrindinius tipus: „Street“ – gatvės stilius – čiuožimo triukai, šuoliai per laiptus, turėklus, „manual (balansavimo) triukai“, triukai ant lygaus paviršio, šuoliai per kliūtis; „Park“ – ore atliekami triukai; „Vert“ – pusrampėje atliekami šuolių ir čiuožimo triukai.

Modernus ir šiuolaikiškas parkas apjungia visus šiuos stilius į vieną. Miesto architektūroje sutinkami elementai (laiptai, čiuožimo turėklai, bortai) apibrėžtoje teritorijoje, logiška tvarka išdėstyti kartu su šuolių rampomis, pusrampėmis, pusrampių baseinais. Taip pat gali būti ir specializuotas tik street plaza ar bowl park.

Mums labai svarbus net pats mažiausias projektas. Kiekvienas parkas yra ypatinga vieta jame važinėjančiam ir laisvalaikį leidžiančiam asmeniui. Mūsų tikslas Juos sukurti tokius, kurie atras vietos kiekvieno jame aplankiusio žmogaus širdyje, pritrauks naujus atletus ir busi šskirtinis ir progresuojantis skate parkas pritaikytas pradedantiesiems ir profesionaliai sportuojantiems atletams tuo pačiu metu.


Simple Summer Session renginys Krišjāņa Barona skate plaza parke Rygoje

Skate parkas ar Velo trasa?

Tai du panašūs tačiau labai dažnai maišomi dalykai. Neretai manoma, jog Velo trasa (pumptrack) yra tas pats skate parkas atitinkantis visas riedlenčių parko funkcijas. Tačiau taip nėra! Vienintelis esantis panašumas jog abiejuose parkuose važinėjama su tom pačiom ne motorinėm transporto priemonėms kaip riedučiai, riedlentė, paspirtukai, dviračiai, tačiau velo trasos (pumptrack) paskirtis yra kuo greičiau įveikti ratą - vyksta lenktynės. Skate parko - atlikti įvairius čiuožimo, šuolių, "flat" triukus - vyksta laisvo stiliaus varžybos.

Skate parkas yra toks pat svarbus kiekvienam miestui kaip ir krepšinio aikštelė, futbolo aikštė, stadionas. Lietuvos riedlenčių federacija - Lietuvos olimpinio komiteto narė turinti lietuvos riedlenčių olimpinius sportininkus.

Mes visuomet rekomenduojame velo trasas įrenginėti tik tuomet kai miestelis, arba miesto rajonas jau turi pilnavertį skate parką atitinkantį visus reikalavimus riedutininkams, riedlentininkams, bmx dviratininkams ir paspirtukininkams. Jaunimas pasirenka šį sportą nes nori išmokti čiuožimo, šuolių, "flat ground" triukių, o ne lenktyniauti.

Visgi, esant skate parkui - velo trasas yra šaunus papildymas, kuris lavina kardio, nereikalauja didelių įgūdžių, bei lengviau prieinamas visiems.

Projektavimas

Skate parko funkcinė projektavimo pusė susideda iš dviejų pagrindinių aspektų: kaip jis bus naudojamas kasdieniniam važinėjime ir kaip jis bus naudojamas varžybų bei renginių metu kai sportininkai stengsis parodyti išskirtinius unikalius, kūrybiškus ir sudėtingus triukus. Praktinė projektavimo pusė susideda iš kelių pagrindinių aspektų:

Saugumas – elementų išdėstymas nustato važiavimo srautus taip, kad jie kiek įmanoma mažiau susikirstu. Potencialiuose kritimo vietose neturi būti aštrių briaunų ar kitų trukdžių galinčių pabloginti ir taip pavojingą situaciją.

Charakteris – parko elementai ir išdėstymas turi turėti savo praktišką unikalumą bei pagrindinius skiriamuosius bruožus. Išskirtinė architektūra apibrėžianti parką, kuri yra akcentuojama ekstremalaus sporto bendruomenėse. Unikalūs elementai dėl kurių sportininkai pasirenka ilgą kelią atvykti iš svetur jas išbandyti. Tai yra pagrindas sėkmingam parkui.

Sudėtingumas ir praktiškumas – Yra elementų kuriuos išnaudos tik patyrę sportininkai (Statūs čiuožimo elementai, aukštos rampos, laiptai ir t.t.). Taip pat yra elementų kurie yra tinkami žaliam naujokui, bei profesionalui. Naujokas saugiai mokinsis pagrindus, o profesionalai atlikinės sudėtingus aukštos klasės triukus (lygus turėklai, piramidės, čiuožimo bortai). Parko pagrindas turi būti universalūs elementai kuriuos gali išnaudoti visi, ir tik dalis sudėtingų elementų keliančių įšūkaus, Kitu atveju sportininkai nebus motyvuoti siekti tikslo arba jiems bus tiesiog per sunku.

Įrengimas

Ekstremaliame sporte kai atliekami pavojingi triukai, pasiekiami dideli greičiai, aukšti šuoliai, sudėtingi techniniai deriniai – parko konstrukcijos saugumas, elementų detalės, jų patikimumas privalo būti paskutinis dalykas apie ką turėtų galvoti sportininkai – vartotojai.

Mes įrenginėjame įvairaus tipo ir konstrukcijų skate parkus jau daugiau nei 10 metų. Per tą laiką, mes ne tik kad projektavome ir statėme, bet ir patys buvome tų pačių parkų vartotojai. Tai yra mūsų pagrindinis pranašumas kuris leidžia įgyti pačią didžiausią patirtį ir būsimų vartotojų poreikių suvokimą. Svarbios pačios smulkiausios detalės nuo tinkamų formų, aukščių, išlenkimų iki atskirų elemento dalių tvirtinimo būdų, medžiagiškumo.

Ruošdami medžiagas medinėms ar betoninėms formoms naudojame savo CNC stakles tam, kad užtikrinti formų tikslumą būtent taip kaip buvo numatyta brėžiniuose – išlaikant tinkamus išlenkimus, kampus, mąstelius. Skiriame didžiulį dėmesį kiekvienam matmeniui, kad nebūtų jokių nukrypimų kurie gali turėti didelės įtakos skate parko saugumui ir patogumui.

Mūsų konstrukcijų įrengimo darbai apima visus reikalingus darbus įvykdyti visų tipų projektus: staliaus darbai, plieno gamyba ir paruošimas, griovimo darbai, drenažo darbai, komunalinės paslaugos, žemės darbai, vietoje liejamo betono darbai, purškiamo betono (shotcrete) darbai, elektros darbai, kraštovaizdžio tvarkymas.

Betoniniai monolitiniai skate parkai

 

Betoninės monolitinės konstrukcijos skate parkai yra daugiausiai papilite ir sulauke didžiausio populiarumo dėl savo išskirtinio jausmo ir sukuriamos tikros miesto architektūros aplinkos.

 

Ilgaamžiška konstrukcija, atspari vandalizmui ir išoriniui atmosferos poveikiui. Priešingai nei medinės konstrukcijos, betoninis parkas tarnaus daugeliui kartų.

 

Geriausia danga, pritaikyta važinėti su riedlentėm arba riedučiais, kurių maži iki 50mm diametro ratukai. Ypač geros riedėjimo ir slydimo savybės.

 

Betoniniai parkai turi galimybė panaudoti įvairias skirtingas medžiagas, kaip plyteles, akmenis, granitą, spalvas, metalą. Įvairių skirtingų spalvų ir medžiagų tekstūrų supynimas pagyvina miesto architektūrą, sukuria išskirtinį malonų jausmą.


Betoninis skate parkas

Betoninis riedučių riedlenčių paspirtukų ir bmx dviračių parkas

Betonines rampos

Medžio karkaso skate parkai

 

Medinės konstrukcijos riedučių riedlenčių paspirtukų ir BMX dviraičų parkai pagaminti iš Latvijoj gaminamos medienos - vandeniui atspari beržo fanera ir specialios skate parkoms pritaikytos medžiagos - RAMPSHIELD.

 

Medinių skate parkų konstrukcija yra lengvai rekonstruojama. Turi galimybę keisti išdėstymą, pastatyti naujus papildomus elementus, arba patobulinti esamus įrenginius.

 

Ypač trumpas pasirengimo ir įrengimo laikas.

 

Geriausia kokybė už mažiausią kainą.


Medinės rampos

Mediniai riedučių riedlenčių ir bmx dviračių parkai

Mediniai skate parkai

Monolitiniai medinės konstrukcijos skate parkai

 

Medinės monolitinės skate parkai yra statomi ant betoninių polinių pamatų. Skate parkų konstrukcija yra pakelta ir neturi tiesioginio kontakto su žemės paviršiumi, kas ženkliai praiilgina parko ilgaamžiškumą.

 

Monolitinio tipo medinis skate parkas gali būti pastatomas ant bet kokio žemės paviršiaus, jam nereikia asfalto arba betonuoto pagrindo, o tai ženkliai sumažina įrengimo kaštus.

 

Greitas pasirengimo ir įrengimo laikas.

 

Neturi perėjimų tarp skirtingų važiuojamųjų dangų. Važinėjimas tokio tipo parkuose yra ypač malonus ir švelnus, nes nėra perėjimų tarp konstrukcijos ir asfalto.


Monolitinės riedučių riedlenčių paspirtukų ir bmx dviračių rampos skate parkai

Uždari skate parkai patalpuose

Sparčiai populiarėjant riedučių, paspirtukų ir bmx dviračių laisvalaikiui, ypač į olimpines žaidyne įtrauktam riedlenčių sportui - didėja ir uždarų parkų poreikis. Uždari parkai patalpose suteikia galimybę sportininkams važinėti visus metus nepaisant oro sąlygų. Tai leidžia žymiai greičiau tobulėti, išlaikyti savo įgūdžius, bei nuolatos būti aktyviam ypač žiemos sezono metu. Kiekvienas modernus pasaulio miestas turi bent vieną uždarą skate parką taip - kaip turi krepšinio aikštelę.


Uždari skate parkai

Riedučių riedlenčių bmx dviračių ir paspirtukų parkų projektavimas ir įrengimas

Skate parkų projektavimas ir statyba

Teritorijos vystymas ir miesto erdvių planavimas

Mūsų kompanija bendradarbiauja su architektais ir kitais tam reikalingais specialistais planuojant skate parkų ir kitų aktyvių veiklų erdves miestuose. Projektuojant riedučių, riedlenčių, paspirtukų ir bmx dviračių parkus analizuojame esamą miesto situaciją, atsižvelgiam į esamus skate parkus. Kiekvienas parkas privalo būti unikalus ir išsiskiriantis iš kitų savo išskirtinėms formoms ir elementais. Mūsų aistra yra nestandartiniams projektams. Atkreipiame dėmesį į miesto aplinkos reikalavimus ir vietinių sportininkų poreikius. Griežti terminai ir sudėtingi sprendimai yra mūsų kasdienybė.


Skate parkų projektavimas ir statyba lietuvoje

Riedučių riedlenčių ir bmx dviračių parkų projektavimas

Riedučių riedlenčių ir bmx dviračių parkų projektavimas

Žiūrėti mūsų atliktus darbus